poniedziałek, 15 maja 2017

Jaką poduszkę ortopedyczną wybrać?

Jaką poduszkę ortopedyczną wybrać?

Aż 80% społeczeństwa w wieku od 25 do 60 roku życia. To statystyki dotyczące pacjentów skarżących się na problemy z kręgosłupem. Niestety, aktualnie tego typu dolegliwości dosięgają coraz młodszych. Wpływ na ten stan rzeczy ma przede wszystkim styl życia jaki prowadzimy. Aktualnie nie dbamy o siebie. Niestety już po krótkim czasie cierpi na tym nie tylko nasz kręgosłup, ale i cały organizm. Warto więc sięgnąć po poduszkę ortopedyczną. W ich przypadku istotny jest jednak odpowiedni dobór.

Co dają poduszki ortopedyczne?


Przede wszystkim pozwalają na zachowanie naturalnej krzywizny kręgosłupa bez względu na pozycje w której się znajdujemy. Odciążają nasz kręgosłup szyjny i redukują napięcie mięśni. Dzięki nim nie tylko pozbywamy się uczucia bólu i sztywności w okolicach pleców, szyi i karku, ale i minimalizujemy ryzyko wielu schorzeń, a także wad postawy. O zdrowotnych właściwościach poduszki decyduje pianka z jakiej jest wykonana.

Jaką poduszkę ortopedyczną wybrać?


Wybór poduszki zależny jest m.in. od wyżej wspomnianej pianki. Wśród dostępnych na rynku można wyróżnić np. piankę poliuretanową. Nie wymaga ona dopasowania do kształtu szyi, dlatego zalecana jest jako forma profilaktyki. Zachowuje jednak wentylacje. Innym przykładem jest pianka termoplastyczna. Skierowana do osób mających problem z kręgosłupem, odczuwający bóle w okolicach pleców, szyi i karku.

Przed zakupem poduszki należy wziąć pod uwagę wzrost, wagę, szerokość barków mierzoną od podstawy szyi do głowy kości ramiennej, oraz pozycje w której śpisz.

Jeśli chodzi o rodzaj poduszek to mamy poduszki w kształcie gwiazdy (dla śpiących na brzuchu), poduszki w kształcie wałka (dla śpiących na boku), oraz poduszki niskie, miękkie, z lekkim wyprofilowaniem na środku (dla śpiących na plecach).


Dodatkowe zalety poduszek ortopedycznych do spania to estetyka, łatwość w utrzymaniu, oraz wytrzymałość i odporność na odkształcenia. Ich cena zależna jest m.in. od materiału z której są wykonane.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz