poniedziałek, 20 lutego 2017

Co to jest poduszka ortopedyczna?

Co to jest poduszka ortopedyczna?

Dziś coraz trudniej zadbać nam o zdrowy sen. Ma na to wpływ wiele czynników. Zła dieta, nienormowany czas pracy, siedzący tryb życia, czy ciągły stres. Niestety skutki niedoboru snu szybko odczuwa nie tylko nasz kręgosłup, ale i cały organizm. Warto więc działać profilaktycznie. W odpowiedzi na ten problem pojawiły się poduszki ortopedyczne do spania.


Poduszki ortopedyczne – co dają?


Redukują napięcie mięśni, dzięki czemu rano budzimy się bez uczucia sztywności i bóli w okolicach pleców, szyi i karku. Tego typu poduszki pozwalają na zachowanie naturalnej krzywizny kręgosłupa bez względu na pozycje w której się znajdujesz. Poduszki ortopedyczne odciążają kręgosłup szyjny, dzięki czemu minimalizuje się ryzyko wielu schorzeń (np. dyskopatii) w tym wad postawy. Z poduszek można korzystać jako dodatkowego elementu rehabilitacji, jak i profilaktyki. Skierowane są do osób w każdym wieku. Swoje zdrowotne właściwości zawdzięczają piance z której są wykonane.

Rodzaje pianek


Na rynku mamy ich kilka typów. Warto jednak sięgnąć po te cieszące się największym zaufaniem wśród specjalistów. Wśród tych najczęściej stosowanych zaliczyć można jednak piankę poliuretanową, która skierowana jest do osób korzystających z poduszki w ramach profilaktyki. Nie wymaga ona dopasowania do kształtu szyi. Doskonale zachowuje jednak wentylacje. Kolejny typ to pianka termoplastyczna. Inaczej określana jako pianka z pamięcią, lub visco elastic. Skierowana do osób mających problem z kręgosłupem, w tym odczuwający bóle w okolicach pleców, szyi i karku. Pianka termoplastyczna gwarantuje pełne podparcie głowy z równomiernym rozłożeniem sił nacisku na poduszkę. Ponadto dopasowuje się do temperatury i ułożenia ciała w czasie snu.


Największą zaletą dobrej pianki jest odporność na odkształcenia pod wpływem nacisku. Dzięki temu z samej poduszki można korzystać przez wiele lat. Istotna jest również jakość snu, która obejmuje nie tylko zdrowie, ale i wygodę. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz