poniedziałek, 27 lutego 2017

Korzyści ze stosowania poduszki ortopedycznej

Korzyści ze stosowania poduszki ortopedycznej

Nienormowany czas pracy, zła dieta, ciągły stres, czy siedzący tryb życia. Aktualnie coraz trudniej zadbać nam o wysoką jakość snu. Niestety skutki złej jakości odbijają się zarówno na zdrowiu kręgosłupa, jak i odporności całego organizmu. W tej sytuacji warto zadbać o profilaktykę. W ostatnim czasie ogromnym zaufaniem cieszą się poduszki ortopedyczne do spania. Warto więc powiedzieć sobie o nich nieco więcej.


Korzyści ze stosowania poduszki ortopedycznej


Dzięki nim zachowujemy naturalną krzywiznę kręgosłupa bez względu na pozycje w której się znajdujemy. Przede wszystkim jednak pozbywamy się bólu i uczucia sztywności w okolicach pleców, szyi i karku dzięki temu, że redukuje się napięcie mięśni. Poduszki ortopedyczne dobrze wpływają na kręgosłup szyjny. Ponadto minimalizują ryzyko wad postawy, oraz schorzeń takich jak dyskopatia. Tego typu poduszki doskonale sprawdzają się jako element profilaktyki, przez wielu specjalistów jednak zalecane są jako dodatkowa forma rehabilitacji. W związku z tym mogą korzystać z nich osoby w każdym wieku. Najważniejszą cechą poduszek ortopedycznych są pianki z jakich są wykonane.


Najczęściej stosowane pianki


Choć na rynku mamy kilka typów to są rodzaje, które cieszą się szczególnym zaufaniem wśród specjalistów. Pierwszy rodzaj to pianka poliuretanowa. Z niej powinny korzystać osoby używające poduszek w ramach profilaktyki. W przypadku tej pianki nie jest konieczne dopasowanie do kształtu szyi, przy tym jednak dobrze zachowuje wentylacje. Drugi rodzaj to pianka termoplastyczna (inaczej pianka z pamięcią, lub visco elastic). W przypadku tej pianki zaleca się ją mającym konkretne problemy z kręgosłupem, w tym odczuwający bóle w okolicach pleców, szyi, czy karku. Pełne podparcie głowy z równomiernym rozłożeniem sił nacisku na poduszkę – to ich kolejna zaleta. Pianka termoplastyczna reaguje również na temperaturę i ułożenie ciała w czasie snu.


W przypadku dobrej pianki istotne jest to aby nie odkształcała się pod wpływem nacisku. Dzięki temu zachowuje swoją jakość przez długo okres czasu. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz