poniedziałek, 6 marca 2017

Czy warto kupić poduszkę ortopedyczną?

Czy warto kupić poduszkę ortopedyczną?


Kiedyś na problemy z kręgosłupem skarżyły się osoby starsze. Aktualnie do gabinetów lekarskich zaglądają coraz młodsi pacjenci. Skąd ta zmiana? Powodem jest styl życia jaki prowadzimy, a ściślej jego nieregularność w którą zalicza się m.in. zła dieta, czy ciągłe przemęczenie. Skutki dość szybko zaczyna odczuwać cały nasz organizm. W odpowiedzi na ten problem pojawiły się więc poduszki ortopedyczne do spania.

Czy warto kupić poduszkę ortopedyczną?


Odpowiedź brzmi – zdecydowanie tak. Pytanie, dlaczego? Powodów jest kilka. Przede wszystkim poduszki ortopedyczne pozwalają na zachowanie naturalnej krzywizny kręgosłupa bez względu na pozycje w której się znajdujesz. Ponadto poduszki redukują napięcie mięśni, zwłaszcza w okolicach pleców, szyi i karku. Dzięki temu rano budzisz się bez nieprzyjemnego uczucia bólu i sztywności. Minimalizuje się również ryzyko wielu schorzeń, w tym wad postawy. Przez specjalistów polecane są jako dodatkowy element rehabilitacji, jak i profilaktyki. Aby jednak poduszki ortopedyczne spełniały swoją rolę muszą być odpowiednio dobrane.

Zanim kupię poduszkę ortopedyczną


Należy wziąć pod uwagę wzrost, wagę, a także szerokość barków mierzoną od podstawy szyi do głowy kości ramiennej. Sam rodzaj poduszek dopasowywany jest jednak do pozycji w której zasypiasz.

Rodzaje poduszek ortopedycznychW związku z tym jeśli zasypiasz na boku to najlepszym rozwiązaniem będzie dla Ciebie poduszka w kształcie wałka. Poduszka w kształcie wałka utrzymując prawidłowe ułożenie głowy jednocześnie wypełnia przestrzeń między kręgosłupem, a barkiem. Poduszka niska, miękka, z lekkim wyprofilowaniem na środku to opcja dla śpiących na plecach. Dzięki tym poduszkom głowa utrzymana jest w jednej pozycji, a kręgosłup szyjny nie jest wypchnięty do góry. Z kolei jeśli lubisz spać na brzuchu to najlepszym rozwiązaniem będzie dla Ciebie poduszka w kształcie gwiazdy. Tego typu poduszki minimalizują szkody jakie wynikają ze spania właśnie na brzuchu. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz