poniedziałek, 20 marca 2017

Czy warto stosować poduszkę ortopedyczną?

Czy warto stosować poduszkę ortopedyczną?


Jeszcze nie tak dawno na schorzenia kręgosłupa skarżyły się osoby starsze. Dziś tego typu problemy sięgają coraz młodszych pacjentów. Są to skutki stylu życia jaki aktualnie prowadzimy. Ciągłe przemęczenie, czy zła dieta to czynniki, które szybko odbijają się naszym zdrowiu. Tym bardziej więc istotne jest, by działać profilaktycznie. W odpowiedzi na ten problem na rynku pojawiły się poduszki ortopedyczne. Cieszą się ogromnym zaufaniem wśród klientów. Czy warto więc stosować poduszkę ortopedyczną?

Poduszki ortopedyczne – zalety dla zdrowia

Poduszki ortopedyczne niosą za sobą szereg korzyści dla naszego organizmu. Redukują napięcie mięśni. Dzięki temu nie tylko pozbywamy się nieprzyjemnego uczucia bólu i sztywności każdego ranka, ale i minimalizujemy ryzyko wielu schorzeń, a także wad postawy. Choć w wielu przypadkach służą jako profilaktyka to często są zalecane przez specjalistów jako dodatkowy element rehabilitacji. Poduszki ortopedyczne do spania skierowane są do osób w każdym wieku. Ich działanie zależne jest jednak od odpowiedniego doboru. W przeciwnym razie zamiast pomagać – będą szkodzić.

Poduszki ortopedyczne – zanim kupisz

Zwróć uwagę zarówno na wagę, wzrost, jak i szerokość barków mierzoną od podstawy szyi do głowy kości ramiennej. Kolejna istotna informacja to pozycja w której śpisz. Właśnie na jej podstawie dobierany jest rodzaj poduszki.

Poduszki ortopedyczne – rodzaje


Poduszka w kształcie wałka to opcja dla zasypiających na boku. Nie tylko utrzymuje głowę w odpowiedniej pozycji, ale i wypełnia przestrzeń między kręgosłupem, a barkiem. Dla śpiących na plecach zalecana jest poduszka niska, miękka, z lekkim wyprofilowaniem na środku. W przypadku tego typu poduszek głowa również zachowuje prawidłową pozycje przy czym kręgosłup szyjny nie zostaje wypchnięty do góry. Najwięcej szkód dla organizmy przynosi spanie na brzuchu. W związku z tym poduszką, która maksymalnie zminimalizuje te szkody będzie poduszka w kształcie gwiazdy.  

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz