piątek, 7 kwietnia 2017

Pory roku, a zdrowy sen

Zima, wiosna, lato, jesień - cztery pory roku, cztery różne krajobrazy. Dziś jednak nie będziemy omawiać roślinności poszczególnych pór roku, a to jak wpływają one na jakość naszego snu, a tym samym ogólne samopoczucie.


Zadbaj o wypoczynek niezależnie od pory roku Zdrowy wypoczynek w czasie dnu jest zawsze cenny. W związku z tym zadbajmy o to, aby rano obudzić się bez bóli kręgosłupa, gotowi do działania. W tym celu pomogą nam poduszki ortopedyczne do spania. Są nie tylko wygodne, ale i pozwalają na zachowanie naturalnej krzywizny kręgosłupa bez względu na ułożenie ciała w czasie snu. Więcej na temat właściwości zdrowotnych tego typu poduszek można przeczytaj tutaj.

Kiedy słońca mamy mało 


Okres jesienno - zimowy to czas w którym dni są krótkie, w dodatku mało słoneczne. Tym samym do organizmu dostarczana jest niewielka ilość naturalnej witaminy D. Zarówno krótkie dni, jak i niedobór słońca mogą wywoływać stany depresyjne, które nierzadko są początkiem problemów ze spaniem.

Wiosna - wszystko budzi się do życia?


Teoretycznie, gdy dni zaczynają być dłuższe, a słońce zaczyna świecić coraz mocniej powinniśmy czuć się lepiej, tymczasem my stajemy się zmęczeni. Powód? Przesilenie wiosenne. Organizm po zimie odczuwa braki cennych witamin, w dodatku jest to czas w którym należy jeszcze pracować, a organizm zaczyna ,,domagać" się urlopu.

Upalne lato 


To właśnie wysokie temperatury są największą przeszkodą w zachowaniu jakości snu. Na szczęście jest na to sposób. Najważniejsze to bowiem porządnie wywietrzyć pomieszczenie w którym śpisz. Ważny jest też dobór pościeli - zadbaj, aby była lekka, z chłodzącego materiału.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz