czwartek, 6 kwietnia 2017

Pościel - który materiał najlepszy na sen?

Wysoka jakość snu jest w dzisiejszych czasach bardzo ważna, ale i coraz trudniejsza do utrzymania. Ważne w tym wypadku są detale jak np. dobra pościel, która zimą dobrze ogrzeje, a latem nie dopuści do przepocenia się skóry. Postanowiliśmy więc powiedzieć nieco więcej na temat 5 sprawdzonych materiałach na pościel, które pozwolą Ci dobrze zasnąć. 

Zadbaj też o poduszki 


W przypadku wysokiej jakości snu ważne są zarówno pościele, jak i poduszki gwarantujące pełną wygodę. W tym wypadku warto skorzystać z poduszek ortopedycznych do spania. Dzięki nim zachowasz nie tylko neutralne ułożenie głowy, ale i naturalną krzywiznę kręgosłupa bez względu na ułożenie ciała w czasie snu. Więcej na temat właściwości i zalet poduszek ortopedycznych do spania można przeczytać tutaj. 

Materiały pościeli godne zaufania


Jedwab - miły w dotyku i łatwy w utrzymaniu. Dodatkowo uspokaja. Szczególnie sprawdza się w upalne noce. Jego dodatkowa zaleta? Nie gniecie się. 

Kora - z wyjątkiem mroźnych nocy można z niej korzystać cały rok. Materiał łatwy w utrzymaniu, nie gniecie się. 

Bawełna - w przeciwieństwie do jedwabiu, zdecydowanie bardziej ogrzewa, niż ziębi. Bawełna jest jednym z najpopularniejszych materiałów pościeli. 

Perkal - choć może być używany cały rok, to szczególnie zaleca się go w cieplejsze dni. Materiał miły w dotyku. 

Dżersej - jego grubość uzależniona jest od pory roku. Materiał uniwersalny, również łatwy w utrzymaniu. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz