piątek, 14 kwietnia 2017

Sny, a pozycja w której śpisz – czy to ma znaczenie?


Kładziemy się do łóżka, zasypiamy, coś nam się śni. Czasem pamiętamy nasze sny, czasem nie. Najtrudniejsze są oczywiście koszmary, które powodują, że niejednokrotnie budzimy się przerażeni w ciągu nocy. A czy zastanawialiście się kiedyś jak pozycja ciała w której zasypiacie ma wpływ na jakość Waszego snu?

Kiedy co nam się śni?


Dane statystyczne donoszą, że większość z nas śpi na boku. Jakość snu zależna jest od tego po której stronie śpimy. W tym wypadku najlepiej jest spać na boku prawym. Osoby śpiące po tej stronie mają bowiem przyjemne sny, np. o spacerowaniu, czy pływaniu. Zupełnie inaczej wygląda sytuacja osób śpiących na lewym boku, tu najczęściej trafiają się koszmary senne (owady, czy sytuacje zagrażające życiu). Czy śpiący na plecach są największymi realistami? Nie wiadomo jak to jest w ciągu dnia, jeśli chodzi jednak o sny to zazwyczaj dotyczą one właśnie życia codziennego. Najbardziej abstrakcyjne sny z kolei mają osoby śpiące na brzuchu. To właśnie tej grupie najczęściej przytrafiają się sny z udziałem UFO, czy nagłych sytuacji jak duszenie, czy tonięcie.

Jak zadbać o wysoką jakość snu? 


Wysoka jakość snu jest bardzo ważna dla prawidłowego funkcjonowania w ciągu dnia. Warto więc zadbać o jej wygodę. Jeśli więc tradycyjne poduszki nie są wystarczające warto sięgnąć po poduszki medyczne do spania. Z wyglądu nie różnią się od tradycyjnych poduszek, a swoje zdrowotne właściwości zawdzięczają piance z której są wykonane. Więcej informacji na temat ich zastosować przeczytasz zaglądając tutaj. To co warto jeszcze powiedzieć o tego typu poduszkach to fakt, że są bardzo wygodne, estetyczne, tym samym znacząco podnoszą jakość naszego snu.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz