środa, 5 kwietnia 2017

Skutki siedzącego trybu życia

Siedzący tryb życia, a ściślej jego skutki określane są jako jeden problemów cywilizacyjnych XXI wieku. Dziś siedzimy dużo - zarówno w pracy, jak i w domu. Niestety traci na tym nasz organizm. Postanowiliśmy więc powiedzieć nieco więcej zarówno o problemach wynikających z nadmiernego siedzenia, jak i sposobach jak z tym walczyć. 

Otyłość i konsekwencje 


Siedzący tryb życia niestety idzie w parze z nieodpowiednią dietą. Prowadzi to do otyłości, która nierzadko jest początkiem chorób serca, układu krążenia, czy cukrzycy. Ponadto mogą wystąpić problemy z układem trawiennym (np, zaparcia). A skoro o zbędnych kilogramach mowa to nadmiar siedzenia zwiększa również ryzyko celulitu. 

Problemy z kręgosłupem Schorzenia kręgosłupa, w tym wady postawy to również częsty skutek. Siedzący tryb życia bowiem jest ogromnym obciążeniem dla kręgosłupa i mięśni, w tym także mięśni nóg, gdzie skutkiem mogą być np. żylaki. W tym miejscu warto powiedzieć nieco więcej na temat dynamicznego siedzenia, dzięki któremu mięśnie są odciążane nawet w pozycji siedzącej. Tym samym poprawiamy sylwetkę i ogólne samopoczucie. Więcej informacji na temat dynamicznego siedzenia znajdziesz tutaj. Warto też skorzystać z poduszek ortopedycznych do siedzenia, które pomogą nie tylko w zachowaniu prawidłowej postawy, ale i w ćwiczeniach, dzięki którym poczujesz się znacznie lepiej. Poduszki ortopedyczne - gdzie kupić?


Do kupienia w każdym sklepie z asortymentem do rehabilitacji. Jest też wiele firm działających online specjalizujących się w produkcji poduszek ortopedycznych do siedzenia. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz