poniedziałek, 3 kwietnia 2017

Dlaczego powinniśmy używać poduszek ortopedycznych?

Dlaczego powinniśmy używać poduszek ortopedycznych?

Aktualnie wiele uwagi w mediach poświęca się profilaktyce prozdrowotnej. Dziś coraz trudniej zadbać nam o zdrowy styl życia, w tym o wysoką jakość snu. Ciągłe przemęczenie, bóle, czy uczucie sztywności odczuwane w okolicach pleców, szyi i karku to dolegliwości, które często bagatelizujemy, a nierzadko są początkiem poważniejszych schorzeń. Grunt więc, by im zapobiegać. W tym celu powstały poduszki ortopedyczne do spania. Mają wiele zalet – to wiemy na pewno. Zatem dlaczego powinniśmy używać poduszek ortopedycznych?

Nie tylko dla kręgosłupa


Dzięki poduszkom ortopedycznym minimalizujemy nie tylko ryzyko wielu schorzeń, czy wad postawy. Tego typu poduszki powodują, że zwyczajnie lepiej się wysypiamy. Automatycznie więc zwiększamy odporność całego organizmu. Zyskuje również nasz układ oddechowy i trawienny. Wracając jednak do szkieletu – dzięki poduszkom ortopedycznym zachowujemy naturalną krzywiznę kręgosłupa bez względu na pozycje w której się znajdujemy. Jeśli chodzi o wyżej wspomniany komfort snu to dzięki poduszkom ortopedycznym rano budzimy się bez uczucia bóli i sztywności w okolicach pleców, szyi i karku. Poduszki ortopedyczne rekomendowane są przez specjalistów nie tylko jako forma profilaktyki, ale i często dodatkowy element rehabilitacji. Swoje zdrowotne właściwości poduszki zawdzięczają piance z której są wykonane. Oprócz właściwości zdrowotnych posiadają szereg innych zalet.

Dodatkowe zalety poduszek ortopedycznych


To przede wszystkim ich wygoda, oraz estetyka dzięki której dobrze prezentują się w każdej sypialni. Poduszki są również wytrzymałe i odporne na odkształcenia, co powoduje, że można z nich korzystać przez długi okres czasu. Są też łatwe w utrzymaniu.

Gdzie kupić?Poduszki ortopedyczne spotkać można przede wszystkim w sklepach z asortymentem do rehabilitacji. Ponadto dostępne są w sklepach ze standardową pościelą. Wiele firm działających w internecie specjalizuje się również w produkcji poduszek ortopedycznych do spania. 

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz